Aktualności

INNOVATICA 2015 – wyniki

16 czerwca 2015

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej INNOVATICA zostało zgłoszone kilkadziesiąt wniosków. Jury w składzie:

  • Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej
  • Witold Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego
  • Zbigniew Dworzecki, Katedra Zarządzania w Gospodarce Szkoły Głównej Handlowej
  • Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk

przyznało nagrody w następujących kategoriach:

 

Innowacyjna firma

Young Digital Planet

Young Digital Planet to polskie przedsiębiorstwo działające w branży informatycznej, producent oprogramowania i rozwiązań edukacyjnych. Swoim zasięgiem obejmuje blisko 50 krajów świata, ściśle współpracuje z renomowanymi wydawnictwami: Cambridge University Press, Oxford University Press, Macmillan. Young Digital Planet dostarcza multimedialne zasoby edukacyjne i rozwiązania do ministerstw edukacji i wydawnictw rządowych m.in. w Chinach, Malezji, Kazachstanie, Chile, Chorwacji i na Słowacji.

Rozwiązanie innowacyjne

KRAUCK-SYSTEMS

KRAUCK-SYSTEMS to system optymalizacji inwestycji budowlanych polegający na przygotowaniu wirtualnej budowy już na etapie planowania projektu. W rezultacie rozwiązanie pomaga już na wstępnym etapie wyeliminować miejsca konfliktów i zmniejszyć o blisko 20% koszty inwestycji. System został zweryfikowany na blisko 250 inwestycjach na całym świecie.

Osobowość innowacyjna

Grzegorz Benysek

Grzegorz Benysek jest dyrektorem Instytutu Inżynierii Elektrycznej. Jego działalność naukowa skoncentrowana jest na intensyfikacji współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorstwami. Z firmą Elektroenergetyka opracował pierwszy na rynku inteligentnych urządzeń elektrycznych terminal realizujący ładowanie akumulatorów pojazdów elektrycznych we współpracy ze wszystkimi użytkownikami. Pan Benysek współpracuje również z firmami w zakresie wdrażania do przestrzeni gospodarczej rozwiązań dotyczących nabrzeżnej infrastruktury zasilającej statki w energię elektryczną.

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej przyznał w tym roku również specjalne wyróżnienia.

Nagroda Specjalna dla Marcina Beme

Marcin Beme to założyciel i CEO Audioteka.pl, serwisu z audiobookami, który dziś obecny jest w 23 krajach. W 2012 roku magazyn BRIEF wymienił go wśród 50 najbardziej kreatywnych ludzi biznesu w Polsce. Również w tym samym roku został przez Internet Standard wybrany „Człowiekiem Roku Polskiego Internetu”. W 2013 r. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za promowanie kultury, wybitne osiągnięcia dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz za promowanie polskiej myśli technicznej. Pomimo zapracowania zawsze znajduje czas, by wesprzeć młodych innowacyjnych i poprowadzić Forum Młodych Przedsiębiorców. Bo przedsiębiorczość – to jak sam mówi – lifestyle.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zgłoszonym, a zwycięzcom gratulujemy!

Powrót